Szyjemy czapki

Czapek nigdy za wiele, szczególnie tych dziecięcych... czapka miś, czapka królik, kotek, myszka, sowa... i w każdej nasza pociecha wygląda najpiękniej :). Dlatego polecam dwa fajne wzory czapek do własnego uszycia - jedna z uszami i druga klasyczna. Można je przeróżnie modyfikować; zmieniać uszy, doszywać buźki. Szycie tych czapek jest proste i przyjemne, wystarczy kupić dosłownie 0,5mb polaru, kawałek innego materiału, trochę dobrych chęci i już mamy czapeczkę! Poniżej zdjęcia i linki do wykrojów:

Mała aktualizacja:

Z wykroju na czapkę MIŚ uszyłam kolejne dwie, jednak wykrój powiększyłam do rozmiaru na 12m. Jak to zrobić? Po pierwsze zmierzyć naszemu dziecku obwód głowy i na taką szerokość ma być czapka - resztę powiększyłam na oko i wyszło super :)

Jeszcze kilka bardzo fajnych tutoriali z wykrojami znalezionymi w sieci:
(po kliknięciu na zdjęcie przekieruje Was do tutorialu z wykrojem w pdf)
6 komentarzy:

 1. śliczne cudowny blog ma się chęci zrobić takie cudo jak kiedyś mi wyjdzie cokolwiek to się pochwale a wąsiki i oczka jak są zrobione ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycięłam ciemniejszą dresówkę i przyszyłam zygzakiem, wąsiki można też samym zygzakiem wyszyć, tylko na gęsto ustawiony musi być....i proszę się chwalić koniecznie:)!

   Usuń
 2. Przepiękne! Czekam na trochę wolnego czasu i wyciągam maszynę! Prawdziwa kopalnia pomysłów tu u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Są proste w wykonaniu więc szycie bedzie czysta przyjemnoscia:)

   Usuń
 3. Cuda. Obym kiedyś się nauczyła. Piękne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Z pewnością się nauczysz :) Praktyka czyni mistrza!

   Usuń