Modne półki - czyli jak zrobić coś fajnego za małe pieniądze :)


Pokój Heli wciąż jest w trakcie "powstawania"...Inspiracji na pokoje dziecięce w internecie jest na pęczki, oglądam, podziwiam, zapisuje i notuję te, które moim zdaniem damy radę zrealizować. Takie półeczki były na mojej liście w pierwszej trójce :). Podoba mi się, że widać okładki książeczek, dzięki temu dziecko chętniej będzie po nie sięgać..
Gdzieś na pinterestach widziałam, że można je zrobić z półeczki na przyprawy z Ikei - i tak właśnie uczyniłam!
Na początku pomalowałam je na biało...ale wyglądały jakoś tak biednie...więc oczywiście nie byłabym sobą gdybym je tak zostawiła! W czasie kiedy ja malowałam półeczki, Hela "malowała" swoimi farbkami...więc troszkę ich od niej pożyczyłam:)
No więc jak zrobić takie półeczki za 50zł? (zakładając, że macie w domu odrobinę dziecięcych farb)


Po pierwsze należy udać się do IKEA po 3 uchwyty na przyprawy w cenie 9,99 każdy.
Po drugie należy je pomalować Duluxem do drewna i metalu - kolor biały mat (20zł za 500ml - do tych półeczek zużyjecie mniej niż połowę).
Później po wyschnięciu pierwszej warstwy możemy malować kolory:
różowy - dużo białej emalii plus odrobina czerwieni farbki dziecięcej
miętowy - dużo białej emalii, odrobina niebieskiej i zielonej farbki
pastelowo żółty - dużo białej emalii i odrobina żółtej farbki
I gotowe :)!

Pewnie sobie myślicie, że takich farb nie można łączyć... otóż też się tego obawiałam, ale mamy te półeczki już kilka miesięcy i nic im nie jest :) Można je spokojnie przecierać nawet mokrą szmatką!

Farbki dziecięce, których użyłam i naprawdę mogę polecić dla dzieci (super się spierają i mają fajną konsystencję) to Crayola farbki neonowe, ale myślę, że każde dziecięce się nadadzą...2 komentarze:

 1. Piękne półeczki, też o takich myśleliśmy ale stanęło na trochę większych.

  A chmurki ręcznie malowane czy to tapeta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) chmurki malowane - w tym poście opisałam wszystko http://martolowe.blogspot.com/2015/10/sciana-w-chmury-wzor-chmury-do-druku.html?m=1 pozdrawiam!

   Usuń