Szyjemy zabawki

Szycie zabawki dla 5-6 miesięcznego malucha jest o tyle wdzięcznym zajęciem, że nawet jeśli talentu bądź umiejętności krawieckich nam brak - maluch i tak tego nie zobaczy - wystarczy żeby zabawka była kolorowa i zachęcająca do ...gryzienia, ściskania, chwytania i przytulania. Także drogie mamy - igły w dłoń i do pracy:) Czy to będzie słoń, czy miś, potwór czy zupełnie niekształtna kreatura z oczami - to nie ma znaczenia! Byle było kolorowo i wesoło. A tasiemki za które nasza pociecha może łapać tylko dodadzą uroku! Tak powstał słoń dla mojej Helenki:


Uszyty został ze skrawków materiałów różnych faktur, tasiemki służą do chwytania i ciągania, jest nawet drewniany koralik na ogonie do gryzienia, a w trąbie zaszyta została szeleszcząca folia. Wypełnienie to antyalergiczne włókno silikonowe (dostępne w internecie). Polecam jako zabawka po 5 miesiącu życia dziecka :).
Dla mam, które chciałyby podarować swojemu dziecku wyjątkową i niepowtarzalną zabawkę zachęcam do odwiedzin strony fantastycznej firmy założonej przez dwie bardzo kreatywne Mamy, dla których mam przyjemność szyć niepowtarzalne Misie, które można obejrzeć tutaj.

2 komentarze:

  1. Hej! Chciałabym się dowiedzieć, czy do powstania takich pluszaków wystarczy mi zwykła igła i nitka, czy koniecznie potrzebuję maszyny? Nie ukrywam, że chciałabym zacząć coś takiego tworzyć dla mojego chrześniaka, niedługo ma urodziny ;).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli to beda małe zabawki to myślę że z dużą dozą cierpliwości dasz radę igłą i nitką :)

      Usuń